Ostatnio na forum:

>> Lolcia (6)
>> Nowości wydawnicze [...] (506)
>> Visual Novele (89)
>> Nie mogę znaleźć tej [...] (56)
>> Fanart (598)
>> Dattaru (4)
>> Rymek (3)
>> Yomii (3)
>> Widget (31)
>> Hokus pokus, fiku mi [...] (153)Wszystkich odwiedzin: 3518399
Odwiedzin dziś: 1220

Discord

Najstarsze newsy

Nowsze dostępne są na forum w dziale Archiwum.


Trochę nowości - wtorek - 6 grudnia 2oo5

Na stronce nie pojawił się niestety nowy odcinek MSN (i prawdopodobnie nie pojawi się aż do świąt), jednak w zamian, na otarcie łez, znajdziecie dwa zupełnie nowe projekty, a konkretniej:
Ichigo Mashimaro i DNA² (wszystko w dziale "projekty").
Zapraszam do czytania i jak zawsze, jeżeli znajdziecie jakieś błędy, dajcie znać (najlepiej na forum albo tutaj).
Swoją drogą, ciekawe co ludzie podostawali na Mikołajki... ja w tym roku uzyskałem jedynie czekoladę, ale jako że żaden ze mnie materialista, to się tym nie kłopoczę.
Tak więc... eee wesołych Mikołajek? xD...
Jakby nie było... Może być tylko lepiej (tak, głowa mnie boli...).
Sayōnara.
by Smoq

Chapter 45 - niedziela - 27 listopada 2oo5

No i pojawił się kolejny, 45 chapter. Ponieważ dziś już newsa pisałem, to wszystko, co tu znajdziecie. Ale jak sądzę, ta wiadomość wystarczy. ^^
by Smoq

Zmiana nazwy grupy - niedziela - 27 listopada 2oo5

Nazwa grupy została oficjalnie zmieniona już dwa dni temu, ale oczywiście zapomniałem dać newsa.
W tej chwili nasza grupa nazywa się Hayate Translation Team (jest to związane z chęcią rozpoczęcia nowych projektów, co przy starej nazwie by trochę głupio wyglądało), ponadto zostały dodane nowe projekty.
Nie ma jeszcze nowych odcinków, ale nie jest to do końca nasza wina... za to mogę zapewnić, że w najbliższym czasie wyjdzie zarówno MSN, jak i inne projekty (m.in. Ichigo Mashimaro i DNA²).
Ponadto prawdopodbnie zmienimy system wydawania nowych chapterów (będziemy to robić rzadziej, ale większymi partiami - 2-3 chaptery... czy może nawet cały tom na raz).
by Smoq

Nowy layout - niedziela - 20 listopada 2oo5

Powstał nowy layout (nie jest to nic rewolucyjnego, jednak jeżeli ktoś woli ciemne barwy, to sądzę, że będzie lepszy).
Nadal oczywiście trwają prace nad oficjalnym layoutem i skryptami PHP.
Nowy szablon korzysta z tego samego skryptu newsów i licznika, a poniżej adres do niego (oficjalnym pozostaje stary, a nowy jest jedynie jako urozmaicenie).


Niedługo powinnny zacząć pojawiać się pierwsze rozdziały innych naszych projektów.
by Smoq

Chapter 44 - wtorek - 15 listopada 2oo5

Jest nowy rozdział, a wraz z nim zaczyna się 6 tom, jak zawsze do znalezienia w "manga".
Nie ma jeszcze innych projektów, aczkolwiek już zostały zeedytowane niektóre rozdziały. Może już w przyszłym tygodniu zamieścimy je na stronie.
To wszystko, co chciałem dziś napisać (wiem wiem, krótki ten news... no ale czasem muszą być też i krótsze).
by Smoq

Chapter 42 + 43 - wtorek - 8 listopada 2oo5

No więc kolejny tydzień, kolejny wtorek i kolejny... ajj, kolejne chaptery. No właśnie, w tym tygodniu są dwa, bywalcy pomyślą: "Jak to, nie wystarczy im, że męczyli nas jednym na tydzień... muszą jeszcze drugiego dorzucać?". Ale niestety nic na to nie poradzimy... Tym razem musicie się uporać z dwoma rozdziałami, nasi tłumacze i edytorzy mają chyba za dużo czasu ^^ Ale na pewno znajdzie się jakaś syzyfowa praca, która na jakiś czas ich powstrzyma (nie myśleliście chyba, że będą ją wykonywać do końca świata, jak syzyf... to zbyt szczwane bestyje są ^_-).
Co prócz tego... Nic... Jedynie wiadomość ^^:
Nowy layout jest już tworzony i za jakiś czas powinien zagościć na stronce, prawdopodobnie przy okazji zostanie dodane menu w DHTMLu i galeria w PHP.
No i to by było na tyle, sayōnara (taki japoński akcent ^_-).
by Smoq

Chapter 41 - wtorek - 1 listopada 2oo5

Pojawił się kolejny, 41 rozdział, z niewielkim naszym dodatkiem (czy przypadnie do gustu... mamy taką nadzieję, jakby co, to piszcie). Zdecydowaliśmy się również na dodanie galerii, w której znalazłyby się co ciekawsze grafiki powiązane z MSN (w tym miejscu podziękowania dla Hani, która podsunęła nam ten pomysł). Kiedy konkretnie? Tego nikt nie wie... może w przyszłym tygodniu?
Chciałbym również powiadomić, że rozpoczęły się już prace nad innymi naszymi projektami (2 rozdziały Ichigo Mashimaro zostały już przetłumaczone, teraz "tylko" korekta i edycja).
To by było na tyle... nie lubię dużo pisać, zwłaszcza, gdy nie ma takiej potrzeby... ^^ [wiadomość nagle się urywa, ciekawe co się stało xD]
by Smoq

Chapter 40 i zmiany - środa - 26 października 2oo5

Już wczoraj pojawił się rozdział 40 na stronie, wybaczcie jednak, że piszę dopiero dzisiaj, wczoraj nie miałem za bardzo czasu ^^.
Prócz nowego chaptera, na stronie znajdziecie nowy dział "w planach". Będą się tam pojawiały informacje o tym, czym mamy zamiar się zająć. Na razie pojawiły się dwa tytuły anime i cztery mangi... czy będzie więcej, ciężko powiedzieć, mamy jednak nadzieję, że nie będzie mniej. xD
by Smoq

Chapter 39 - wtorek - 18 października 2oo5

Pojawił się kolejny rozdział... 39. Zachęcam do ściągania.
Chciałbym również powiadomić, że zostały rozpoczęte prace nad nową szatą graficzną (nie wiadomo kiedy zostanie ukończona i kiedy pojawi się na stronie, ale kiedyś to z pewnością nastąpi).
To by było na tyle... jak widać, wszystko się rozwija i nie stanie. xP
by Smoq

Zakończenie sondy - sobota - 15 października 2oo5

Sonda "Czy MSN! jest lepsze od Love Hina?" została zakończona, na jej miejsce pojawiła się nowa (zachęcam do oddawania swych głosów ^^).
A oto wyniki sondy ^^:
 • Są równie dobre - 181 osób (41%)
 • Nie - 81 osób (18%)
 • Tak - 155 osób (35%)
 • Są tak samo do d... - 22 osoby (5%)
łącznie w sondzie udział wzięło 439 osób.
by Smoq

Zmiany na stronie - piątek - 14 października 2oo5

Od kilku dni następowały pewne zmiany na stronie. Większość jest jednak nie widoczna dla was ^_-.
Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka to:
 • - dodanie grupy
 • - dodanie archiwum (teraz newsy są oparte na PHP, dzięki czemu stronka powinna się szybciej wczytywać)
 • - zniknięcie formularza subskrypcji (powodował tylko błędy, a teraz po przejęciu projektu i tak się nie przyda ^^)
 • - zmniejszenie rozmiarów loga
 • - wyrzucenie grafiki z lewego menu (nie wiem, jak jest lepiej, ale tak jest na pewno efektywniej)
 • - dodanie licznika odwiedzin, na prawo, poniżej sondy (liczba odwiedzin jest liczona od wtorku).
Za kilka dni pojawi się również kolejny odcinek MSN!
by Smoq

Przejęcie projektu - wtorek - 11 października 2oo5

Obiecałem, że lada dzień pojawi się nowy chapter i oto jest... rozdział 38, zapraszam do czytania i komentowania. Może coś się wam nie podoba albo odnaleźliście błąd (gdybyście rzeczywiście wyłapali jakiegoś babola, napiszcie jak najszybciej na forum, ew. w księdze).
Chciałbym również oznajmić, że nowe rozdziały będziemy starali się udostępniać co tydzień, a lada dzień pojawi się stronka z opisem naszej grupy. ^^
Tak więc, nie pozostaje mi nic więcej, jak życzyć wam przyjemnej lektury.
by Smoq

Poniedziałek - 10 października 2oo5

Należałoby chyba oficjalnie powiadomić czytelników o przejęciu projektu od AreChecka przez nowo powstałą grupę. Nie jest to, jak sądzę, żadna nowość dla osób, które śledziły zapisy w księdze gości, ale dla tych, którzy tego nie robili, może być ważną wiadomością.
Tym razem nie dostaniecie jeszcze pierwszego naszego "tworu" (rozdział 38), ale lada dzień na pewno go ujrzycie, więc można już zacierać rączki. ^^
Jeszcze wiadomość dla osób nie do końca przekonanych słusznością powierzenia nam tego projektu - AreCheck nadal będzie się sprawie przyglądał, więc nie ma strachu, że coś zepsujemy (^^).
I ostatnia sprawa: ze względu na przejęcie przez nas projektu, na stronie pojawią się pewne zmiany, nie obawiajcie się jednak (na razie ^^), będzie się to jedynie wiązało z dodaniem różnorakich zasobów, jak np. opis naszej grupy czy forum, które już zresztą działa (tak więc, jeśli macie jakieś uwagi, refleksje czy po prostu chcecie nas ochrzanić... droga wolna).
by Smoq

Czwartek - 6 października 2oo5

No i ostatni... Przynajmniej z mojej ręki. Może nie tak dopieszczony jak inne, ale... oceńcie sami. Zapraszam do pobierania rozdziału 37. :-)
by Arecheck

Czwartek - 29 września 2oo5

No cóż... Jak większość z Was zauważyła, od dłuższego czasu nie pojawiają się nowe odcinki mangi oraz nie ma informacji, co dalej z projektem (za co serdecznie przepraszam). Zatem chciałbym dzisiaj oficjalnie zakomunikować, że ze względu na nowe obowiązki zawodowe, jestem zmuszony do zaprzestania tłumaczenia MSN!. :-( Wiem, mi też jest przykro z tego powodu, ale myślę, że na pewno znajdą się osoby gotowe kontynuować moją pracę. Proszę zatem o przysyłanie pod ten ->arecheck@gazeta.pl<- adres konkretnych propozycji dotyczących przejęcia projektu (niech się zgłoszą też osoby, które pisały w księdze gości). Oczywiście w miarę możliwości (i wolnego czasu) będę służył pomocą, jeżeli byłaby taka potrzeba, mogę zająć się publikacją w internecie (serwer 2GB jest opłacony do maja przyszłego roku). Na pożegnanie, w weekend, wrzucę rozdział 37, który jest już prawie ukończony... :-)
by Arecheck

Niedziela - 31 lipca 2oo5

Po upałach polecam lekturę rozdziału 36.
by Arecheck

środa - 27 lipca 2oo5

Jak zapewne większość zauważyła, przez ostatnie 3 dni nie było dostępu do strony. Nie będę tego komentował. Powiem tylko, że nowy adres strony, to:
www.mahou.e-serwer.net
Jednakże nie wiem, jak długo tym razem pociągnie, dlatego na przyszłość polecam używać starego, dobrego aliasa
www.mahou.w.pl
Prosiłbym też o raportowanie wszystkich błędnych linków (przeprowadzkę robiłem w pośpiechu). A tak poza tym, to wkrótce nowy rozdział. :-)
by Arecheck

Czwartek - 21 lipca 2oo5

Rozdział 35, rozpoczynający tom 5, jest już gotowy!
W tym miejscu małe wyjaśnienie dla wszystkich "nowych":
- Nie ma żadnej grupy skanlacyjnej! Robię generalnie wszystko sam, a całe to tłumaczenie traktuję iście hobbystycznie. Nie planuję innych projektów, nie zamierzam tworzyć takowej grupy! Mogę natomiast umieścić na serwerze projekty grup, które nie mają się gdzie podziać, o czym już kiedyś pisałem. Tak w ogóle, nie jestem zagorzałym maniakiem "japońszczyzny", może dzięki temu potrafię zachować stosowny dystans do całej sprawy. :-) Dopóki będzie mi (i Wam) sprawiało to przyjemność oraz nie będzie kolidowało z moją pracą i życiem prywatnym, dopóty możecie się spodziewać nowych rozdziałów.
- Nie ma absolutnie żadnych terminów! Wiem, że "strawienie" jednego chaptera to kilka minut, jednak jego przygotowanie niestety nie... Stąd wybór jest prosty - nowe rozdziały będą się pojawiały w miarę wolnego czasu albo wcale.
Mogę jedynie zapewnić, że do jesieni wypuszczę jeszcze kilka chapterów, a potem... któż to wie? :-)
by Arecheck

Niedziela - 10 lipca 2oo5

Krótko - rozdział 34, a zarazem koniec tomu 4!
by Arecheck

Niedziela - 3 lipca 2oo5

Po dłuższej przerwie (niektórzy już myśleli, że to koniec) do pobrania nowy, rozdział 33.
Ech... Jeszcze jedna przykra sprawa. Jak przypadkowo zauważyłem, "kolega" z AnimeZone, mimo wyraźnego BRAKU POZWOLENIA, wrzucił moją skanlację na swoją stronę. Czego to dzieciaki nie zrobią dla zwiększenia oglądalności witryny... :-p
by Arecheck

Sobota - 28 maja 2oo5

Wiem, że upały zniechęcają do siedzenia przy kompie, ale akurat dzisiaj premierę ma rozdział 32.
by Arecheck

Niedziela - 15 maja 2oo5
by Arecheck

Niedziela - 8 maja 2oo5

Dla niecierpliwych - rozdział 30.
Jak już napomknąłem, mam w tej chwili trochę miejsca na serwie. Jeżeli ktoś tłumaczy jakąś mangę i myśli, że warto byłoby ją upublicznić, niech się do mnie zgłosi. Najlepiej, pisząc pod ten adres:
Zapewniam, że starczy miejsca na niejeden projekt. :-) Program partnerski z Allegro działa, więc bardzo dziękuję za wszystkie kliki!
Aha, a Ithline chciała, żebym coś o niej napisał, co niniejszym czynię, dziękując jej za pomoc i wsparcie. ;-)
by Arecheck

Niedziela - 24 kwietnia 2oo5

Po pierwsze, ze względów formalnych, serwis pod adresem www.sixbeers.neostrada.pl/mahou będzie jeszcze dostępny i aktualizowany do KOńCA MAJA.
Po wtóre prosiłbym wszystkich sympatyków projektu o klikanie w baner Allegro znajdujący się po prawej stronie. Wprawdzie krążą słuchy, że gdy przyjdzie do wypłacania pieniędzy są nieco, khem, drobiazgowi, ale zobaczymy... W każdym bądź razie każde kliknięcie zwróci mi nieco nakładów, które poniosłem na nowy serwer.
Po trzecie, następny rozdział pojawi się najwcześniej za dwa, bądź trzy tygodnie.
No i w końcu po ostatnie (żeby nie przedłużać), zapraszam wszystkich do pobierania rozdziału 29.
by Arecheck

Sobota - 23 kwietnia 2oo5

Tadaa! MSN!PL od dzisiaj na nowym serwerze! Każdy, kto zamówił subskrypcję, dostał już maila z odpowiednią informacją. Dla wszystkich pozostałych podaję nowy adres:

www.mahou.com-connect.pl

Korzystający z www.mahou.w.pl są już przekierowywani na nowy adres. Jednocześnie informuję, że adresy z "sixbeers" w tytule (z neostrady i webparku) przestaną wskazywać serwis od godziny 0:00 dnia 25.04.2005.
by Arecheck

Niedziela - 17 kwietnia 2oo5

Dzisiaj swoją premierę ma rozdział 28, do ściągania którego serdecznie zapraszam! Ponadto, wraz z Gumakiem, ustaliliśmy ostatecznie, jak w polskiej wersji będą się zwały dziewczyny z MSN! Do tej pory bowiem pojawiały się w tej materii pewne nieścisłości. Pełną listę można zobaczyć pod tym adresem.
by Arecheck

Piątek - 8 kwietnia 2oo5

Czas chyba ochłonąć po wydarzeniach mijającego tygodnia i podążać dalej w przyszłość, bo kto jak kto, ale On na pewno by tego chciał...
Rozdział 27 gotowy.
by Arecheck

Sobota - 2 kwietnia 2oo5

To już rok... Dziękuję wszystkim, którzy w tym czasie wspierali mnie, służyli pomocą, udzielali porad i po prostu czytali! Niestety, nie ma obiecanego rozdziału, a i przyszłość projektu jest nieco mglista. Jednak póki co tłumaczenie jest kontynuowane - rozdział drugi tomu czwartego na pewno wyjdzie spod mojej ręki. :-) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich!
by Arecheck

Piątek - 11 marca 2oo5

Jednak to był koniec tomu trzeciego. Zrezygnowałem z tłumaczenia omake, bo... bo mnie to nudzi. ;-) Mam za to pierwszy rozdział tomu 4! Zapraszam!
by Arecheck

Czwartek - 3 marca 2oo5

Koniec tomu trzeciego! No prawie... W każdym bądź razie zapraszam do pobierania rozdziału 25.
BTW, zauważyłem, że za miesiąc mija rok od powstania projektu. :-) Jakieś pomysły, jakieś specjalne życzenia? Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi lub spostrzeżenia, zapraszam do dzielenia się nimi na tablicy.
by Arecheck

Sobota - 26 lutego 2oo5

Witam na pokładzie Gumaka, który wyłapał sporo literówek i od teraz będzie zajmował się korektą.
No a rozdział 24 można już pobierać.
by Arecheck

Wtorek - 22 lutego 2oo5

Być może dla niektórych niespodziewanie, ale jednak. Można już pobrać nowy rozdział. Niniejszym rozpoczynamy trylogię ;-) kończącą tom 3.
Przy okazji, nieco zmieniłem układ strony. I tak księga gości znikła z prawego panelu i pojawiła się w lewym pod nazwą "tablica". Z braku forum serdecznie zapraszam do zabierania głosu właśnie tam. Ponadto mam nadzieję, że dodanie bezpośrednich linków do gg i poczty ułatwi kontakt ze mną.
Z uwagi na beznadziejny hosting oferowany przez tepsę, uruchomiłem minimirror pod tym adresem. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za głosy poparcia dopingujące do dalszej pracy!
by Arecheck

Sobota - 19 lutego 2oo5

W końcu zamykam sondę z pytaniem o ulubioną dziewczynę MSN! Oddano 331 głosów, a oto wyniki:
 1. 1. Negi - 117
 2. 2. Asuna - 115
 3. 3. Nodoka - 38
 4. 4. Inna - 20
 5. 5. Konoka - 15
 6. 6. Makie - 15
 7. 7. Ayaka - 11
Nikt chyba nie jest zaskoczony. Ciekawe, ile głosów, wśród "innych", padło na bohaterkę ostatnich rozdziałów - Evanjeline? Ciekawe, bo wydaje mi się, że po dzisiejszym chapterze jej popularność bardzo by wzrosła... :-)
Od teraz porównujemy MSN! z LH i aż strach się bać, jakie będą odpowiedzi.
Tak poza tym można już ściągać rozdział 22...
by Arecheck

Niedziela - 13 lutego 2oo5

Hm... Bez zbędnego ględzenia, zapraszam do pobierania rozdziału 21 i rozkoszowania się górskimi widokami. ;-)
by Arecheck

Niedziela - 30 stycznia 2oo5

Parę dni zamieniło się w parę godzin, a wszystko dzięki Yasiowi, którego serdecznie z tego miejsca pozdrawiam! Krótko mówiąc, usunięte rozdziały są ponownie dostępne z poziomu www. Zapraszam wszystkich potrzebujących do ściągania! :-)
by Arecheck

Niedziela - 30 stycznia 2oo5

Tym razem dwie dwójki (no prawie). Rozdział 20 gotowy, a na liczniku (no prawie :-)) 20000 odwiedzin, za co z góry serdecznie dziękuję!
Natomiast złą informacją jest fakt, że kolejny rozdział znikł z serwera. :-( Jednak istnieje szansa, że w ciągu paru dni usunięte rozdziały ponownie będą dostępne.
by Arecheck

Poniedziałek - 24 stycznia 2oo5

No i mamy nowy rok... a wraz z nim nowy rozdział do pobrania i przeczytania. Do czego zachęcam wszystkich cierpliwych, jak i niecierpliwych. :-)
by Arecheck

Sobota - 20 listopada 2oo4

Lekcja 18 gotowa! Jednocześnie z przykrością zawiadamiam, że musiałem usunąć z serwera pierwszą część rozdziału 1. Z bardzo zresztą prozaicznej przyczyny, a mianowicie braku miejsca... Niestety, w miarę powstawania nowych skanlacji, stare będą usuwane. Jednakże cały czas będą dostępne w oślej sieci. :-)
by Arecheck

Sobota - 13 listopada 2oo4

No a dzisiaj rozdział 17.
by Arecheck

Piątek - 29 października 2oo4

Trzeci tom zacząć czas... Zapraszam wszystkich do ściągania. Następne rozdziały już wkrótce!
by Arecheck

Poniedziałek - 25 października 2oo4

"Cicha" aktualizacja, czyli extrasy z tomu 2. Sorka, ale przy ostatniej stronie wysiadłem i nie przetłumaczyłem wszystkiego. :-(
W przyszły weekend pierwsza lekcja z tomu 3!
by Arecheck

Niedziela - 17 października 2oo4

Dzisiaj obiecany rozdział 15. Mam nadzieję, że dłuższa przerwa nie wpłynęła ujemnie na jakość skanlacji, ale to już musicie sami ocenić... :-)
Aha, to już koniec tomu drugiego!
by Arecheck

Niedziela - 10 października 2oo4

Trochę się przeciągnęło, ale... wracam do biznesu. ;-) Nowy rozdział w przyszły tydzień. Poznamy w nim nieco bliżej Konokę.
Przy okazji, dziękuję za wszystkie maile zachęcające do dalszej pracy i ciągle obracający się licznik odwiedzin :-).
by Arecheck

Sobota - 4 września 2oo4

Niestety dziś nie ma nowego rozdziału, a jedynie info, że z przyczyn ode mnie niezależnych jestem zmuszony zawiesić wydanie kolejnych rozdziałów na 2-3 tygodnie. Zapewniam jednak, że nie zarzucam projektu.
Przy okazji dziękuję wszystkim za odwiedziny - właśnie zauważyłem, że na liczniku "pękło" 10000...
by Arecheck

Sobota - 28 sierpnia 2oo4

Po dłuższej przerwie rozdział 14.
by Arecheck

Niedziela - 15 sierpnia 2oo4

Bardzo sympatyczny rozdział (trzynasty, oby nie pechowy), już do pobrania.
by Arecheck

Niedziela - 8 sierpnia 2oo4

Rozdział 12 już gotowy. Do tego powstało małe zamieszanie z imionami, za które chciałbym przeprosić wszystkich, którym to przeszkadza.
by Arecheck

Niedziela - 1 sierpnia 2oo4

Kończymy już wyprawę na Wyspę Biblioteczną. :-) Przy okazji dowiadujemy się, że pan Akamatsu albo tłumacze z japońskiego, są nieco na bakier z matematyką. A oto rozdział 11.
by Arecheck

Niedziela - 18 lipca 2oo4

Do pobrania rozdział 10.
by Arecheck

Poniedziałek - 12 lipca 2oo4

Nie, nie... ;-) Dzisiaj nie ma nowego rozdziału, ale chciałbym wszystkim podziękować za 5000 odwiedzin. Z tego prawie 4300 od 1 czerwca, co daje średnią nieco ponad 100 na dzień. Myślę, że to niezły wynik. :-)
Jednocześnie po raz kolejny zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na temat skanlacji, pozwoli mi to stale ulepszać moją pracę. Poza tym, jeżeli ktoś by miał ochotę prowadzić dział dotyczący MSN! oraz/lub Akamatsu Kena, niech się nie krępuje, tylko pisze pod ten adres. :-)
by Arecheck

Sobota - 10 lipca 2oo4

Po wakacjach rozdział 9.
by Arecheck

Niedziela - 27 czerwca 2oo4

Po dłuższej przerwie, dzisiaj rozdział 8. Jeszcze tylko pierwsze wyniki na najpopularniejszą dziewczynę (postać? - patrz pozycja Negiego) MSN!
 1. 1. Asuna - 39%
 2. 2. Negi - 31%
 3. 3. Konoka - 7%
 4. 4. Inna - 7%
 5. 5. Ayaka - 6%
 6. 6. Nodoka - 6%
 7. 7. Makie - 4%
Zachęcam do dalszego głosowania!
by Arecheck

Wtorek - 15 czerwca 2oo4

Nie mam czasu, więc krótko: rozdział 7 już do pobrania.
by Arecheck

Czwartek - 10 czerwca 2oo4

Bonus, czyli cała reszta tomu 1 (okładki i takie tam), dostępny w dziale manga. Poza tym zachęcam do udziału w sondzie.
by Arecheck

Niedziela - 6 czerwca 2oo4

Zgodnie z obietnicą dzisiaj rozdział 6 kończący tom 1. Zanim jednak zacznę tom 2, w niedługim czasie jeszcze kilka niespodzianek... Poza tym witam nowych czytelników (którzy trafili tu zapewne dzięki pm i googlom) i zapraszam do ściągania oraz dzielenia się swoimi wrażeniami (także krytycznymi). Dzielić natomiast możecie się w dopiero co dodanej księdze gości - link po prawej stronie, tuż pod ilością przetłumaczonych stron...
by Arecheck

Wtorek - 1 czerwca 2oo4

Dzisiaj niestety nie ma nowego rozdziału, a jedynie mały komunikat. Mianowicie taki, że data publikacji nowego rozdziału będzie trochę opóźniona (około tygodnia). Zapraszam zatem w okolicach końca weekendu i zapewniam, że nie zarzucam pracy nad translacją. :-)
by Arecheck

Poniedziałek - 24 maja 2oo4

Yyy... Rozdział 5? No dokładnie. Nieubłaganie zbliżamy się do końca tomu 1... Nie ma się jednak co martwić, bo Ken Akamatsu nie próżnuje i zapewne skończy się na kilkunastu tomach :-). Swoją drogą, ciekawe kiedy w Polsce? 2008? 2010? Później???
by Arecheck

Niedziela - 16 maja 2oo4

Teraz kolej na rozdział czwarty. żeby go pobrać, kliknij tutaj.
by Arecheck

Czwartek - 6 maja 2oo4

Do pobrania już rozdział 3. Smacznego! :-)
by Arecheck

Niedziela - 2 maja 2oo4

Rozdział drugi ukończony i można go pobrać stąd.
by Arecheck

Sobota - 24 kwietnia 2oo4

Pierwszy kawałek rozdziału drugiego, dostępny w dziale manga. Rozbiłem ten rozdział... z braku czasu. Przyrzekam, że następne będą już w całości.
Chce ktoś prowadzić dział o MSN?! W sumie cały czas coś się wokół tego komiksu dzieje (amerykańskie wydanie, już wkrótce OAV), a w Polsce można poczytać o tym tylko na forach. Chętnych zapraszam do współpracy.
by Arecheck

środa - 14 kwietnia 2oo4

Ta-daa! Rozdział pierwszy ukończony. Tak jak i ostatnio, wyższa konieczność przyspieszyła moją pracę. A mianowicie taka, że od jutra mam mały remont w domu i nie wiem, kiedy bym skończył w/w rozdział. W ten sposób mam czyste sumienie, a Wy wreszcie cały wstęp do MSN!
Co nowego? Przede wszystkim nowa czcionka (prawie taka jaka w relu anglojęzycznym), dzięki ArCy nowy layout strony (nadal rozwijany) i... w sumie tyle (czy to mało?!).
Tak poza tym, to piszcie ludziska, czy Wam się nasza praca podoba, co można by zmienić, co można by dodać, co jest do d... etc.
Ostatni kawałek można ściągnąć stąd.
by Arecheck

Sobota - 10 kwietnia 2oo4

Uff... Zdążyłem. Wprawdzie następna paczka miała być w poniedziałek, ale zapomniało mi się, że są święta i zamiast w lany poniedziałek, nowa paczka już dziś! Powiedzmy, że na zajączka. :-)
Tak jak obiecałem, 28 stron z rozdziału pierwszego z nową czcionką (czekam na opinie). Paczka do odebrania jest tu.
Ponadto witam w zespole ArCa, który będzie odpowiedzialny za wizerunek strony.
Na koniec życzę, oczywiście wszystkim, Wesołych i Pogodnych świąt oraz Udanego Dyngusa!
by Arecheck

Poniedziałek - 5 kwietnia 2oo4

Nareszcie mogę zająć się tym, czym powinienem, czyli tłumaczeniem. Zatem nic, tylko czekać następnych stron... :-)
by Arecheck

Niedziela - 4 kwietnia 2oo4

No cóż... Na razie jest to oficjalna wersja strony. Nie ma specjalnie czasu na wprowadzanie jakiś większych poprawek. I tak: wiem, że pod Mozillą trochę się wywala, ale... patrz wyżej.
Po drugie, dodałem ankietę na temat czcionki użytej w tłumaczeniu. Będzie dużo czasu na głosowanie, bo przez cały okres, kiedy będę bawił się następnymi stronami.
Po trzecie, tak jak obiecałem, biorę się od jutra do roboty. :-)
by Arecheck

Sobota - 3 kwietnia 2oo4

Tym razem wersja beta...
by Arecheck

Piątek - 2 kwietnia 2oo4

Pierwsza odsłona strony poświęconej mandze "Mahou Sensei Negima!" w wersji polskiej. Nieskromnie przyznam, że ja zajmuję się i będę się zajmował (o ile sił starczy) tłumaczeniem. Na razie stronka we wczesnej wersji alpha. ;-)
by Arecheck