Ostatnio na forum:

>> Fate/Grand Order - m [...] (125)
>> Oceń tytuł powyżej [...] (636)
>> Game no Naka ni Iru! [...] (4)
>> Rymek (0)
>> Hokus pokus, fiku mi [...] (152)
>> Smoki Nightwood (11)
>> Kanashiki Ikimonotac [...] (7)
>> Love Live!: BunnyFes [...] (1)
>> Komi-san wa, Komyush [...] (1)
>> Otonari wa 1-ken de [...] (1)Wszystkich odwiedzin: 3452230
Odwiedzin dziś: 690

Discord
($projects.title)

Mai Otome

Tytuł kanji: 舞乙HiME
Tytuły alternatywne: My Otome
Gatunek: Życie Szkolne, Fantasy, Gender Bender, Harem, Mecha
Autor: Satou Kenetsu
Tomów: 2/5
Rozdziałów: 19
Status: Brak edytora.
Tłumaczenie: Eni
Korekta: ???
Edycja: ???
QC: Kazuya, Lilka
Opis: Są ludzie, którzy za rozpoczęcie swojego życia na nowo oddaliby wszystko. Nasz bohater, młody chłopak o nieznanym imieniu, jest jednym z nich. Ma szczęście, bo nie dość, że udało mu się wyrwać ze znienawidzonej szkoły, to jeszcze swoje nowe życie rozpoczyna jako jedyny dziedzic tronu Kwitnącego Wiatru, Mashiro Blan de Windbloom. Nie wspominając już o tym, że swoją edukacje będzie kontynuował w miejscu, do którego uczęszczają tylko dziewczyny. Garderobe, bo tak się ona nazywa, nie jest jednak zwykłą żeńską szkoła. Szkoli ona potężne wojowniczki, Otome, których mocy nie może się równać żadna znana na świecie broń. I to właśnie w takim, pełnym ponętnych dziewcząt miejscu, naszemu bohaterowi przyszło... udawać kobietę! A za zdradzenie się grozi mu nie tylko wyrzucenie ze szkoły, ale też stracenie czegoś, co dla wielu mężczyzn jest najcenniejsze...

Na domiar złego na jego życie, jako następcy tronu, czyha tajemna organizacja terrorystyczna nazywająca siebie Schwarz. No cóż... nikt nie powiedział, że będzie łatwo...

Tak zaczyna się Mai Otome, manga pełna akcji, humoru i nagłych zwrotów w fabule, a wszystko ukoronowane piękną kreską. Nie zabraknie też czegoś dla miłośników scen ecchi. Warto też zaznaczyć, że fabuła mangi bardzo różni się od fabuły anime. Pierwszy rozdział mangi został wydany w sierpniu 2005 roku, na dwa miesiące przed emisją pierwszego odcinka anime, które miało swoją premierę między 6 października 2005 a 30 marca 2006 (produkcją zajęło się studio Sunrise). Wszystkie z czterdziestu czterech rozdziałów mangi ukazały się w piśmie Shounen Champion, poza specjalnym rozdziałem Mai Otome Super H, który ukazał w Champion RED (jak wskazuje literka „H” rozdział ten zawiera sceny erotyczne). Manga posiada swoją jednotomową kontynuację: Mai Otome Arashi.

Świat publikacji związanych z Mai Otome jest bardzo szeroki. Obejmuje on m.im. animowaną kontynuację serii anime – Mai Otome Zwei (czteroodcinkowa seria OAV wydana między 24 listopada 2006 a 24 sierpnia 2007, także wyprodukowana przez Sunrise), mangową adaptację owej kontynuacji autorstwa Abeno Chako (jest ona serializowana w Champion RED), prequel My-Otome 0~S.ifr~ (pierwszy odcinek tej serii OAV ukazał się 22 lutego 2008r.) oraz liczne ścieżki dźwiękowe.

Wiele postaci w mandze i anime ma swoje pierwowzory w innej serii studia Sunrise: Mai Hime. Seria ta doczekała się swojej mangowej adaptacji, która podobnie jak w wypadku Mai Otome różni się mocno od oryginału.
by Yasha
TOM 1
Rozdział Tytuł
Rozdział 1 Dziewczyna (?) spotyka dziewczyny [czytaj]
Rozdział 2 Tajemniczy kwietny ogród [czytaj]
Rozdział 3 Niebo i piekło [czytaj]
Rozdział 4 Bitwa Otome [czytaj]
Rozdział 5 Ktoś, kogo chcę chronić [czytaj]
Rozdział 6 Nie mów nikomu [czytaj]
Rozdział 7 Inwazja Schwartza [czytaj]
Rozdział 8 Polityczna debata [czytaj]
TOM 2
Rozdział Tytuł
Rozdział 9 Ucieczka z Garderobe [czytaj]
Rozdział 10 Powrót króla [czytaj]
Rozdział 11 Żołnierz rewolucji [czytaj]
Rozdział 12 Meister Robe [czytaj]
Rozdział 13 Tragedia Erstin Ho [czytaj]
Rozdział 14 Superbroń [czytaj]
Rozdział 15 Wyzwania Otome [czytaj]
Rozdział 16 Otome vs Maid [czytaj]
Rozdział 17 Więzień nr 17 [czytaj]
TOM 3
Rozdział Tytuł
Rozdział 18 Uderzenie boskiej grozy [czytaj]
Rozdział 19 Piękny prześladowca [czytaj]