Ostatnio na forum:

>> Nasza mangowa biblio [...] (488)
>> Nowości wydawnicze [...] (385)
>> Fuuka (92)
>> Pyrkon 2018 (51)
>> Nasze avki/sigi/etc. [...] (1718)
>> Screnny i Opisy (1569)
>> Pobieranie? (57)
>> Yuru Camp: Yuru Camp [...] (0)
>> Nejiro 9: Tanabata I [...] (4)
>> Co teraz oglądacie? [...] (1145)Wszystkich odwiedzin: 3225323
Odwiedzin dziś: 994

Discord
Magiczna myszka - niedziela - 20 maja 2018

     Hejo~ dawno wam tu nie narzekałem.

     Mieliście kiedyś problemy z myszką? Bo ja od niedawna tak i nie wiem co się z nią dzieje. Czasami sama znika, jak ktoś użyje dzwonka do drzwi... Jakby poszła je otworzyć. ._.

     No i tak sobie znika, a ja rozpaczam... Wraca dopiero, jak ją za ogon przytargam i podłączę od nowa. Cóż to jest? Wie ktoś jak naprawić? ._.
aktualka popełniona w niedzielę, 20 maja 2018 roku, o godzinie 22:49:20 przez Hipka   ||   skomentuj (10)


Tytuł wybierz ty, bo nie mam pomysłu - niedziela - 13 maja

     Dzisiaj mała zmiana planów, która pojawiła sie o świcie, mianowicie: Hipek zaczął szukać ofiary do aktualki. Ja go zbeształam, bo dostałam info dopiero o 19:00 na FB, zbulwersowana, że nie powiedział tego wcześniej. No, ale typowa ja; nie sprawdziłam forum Hayate. Zwracam honor.

     Co tam się ostatnio, u nas, dzieje w tej wesołej gromadce? No niewiele, oprócz mnie siejącej ferment jak w przykładzie powyżej. xD Może to początki Alzheimera, choć mam nadzieje, że nie. Hipek miałby wtedy powód, aby mnie hejtować za nietrzymanie się terminów. Albo zbyt mało efektywne charowanie, a uwierzcie mi jest wyczulony na to. :D
     Ale wróćmy do mang.

     Niestety u mnie w tym temacie jest dość jałowo: nie mogę znaleźć żadnego tytułu, który by mnie wciągnął. Choć ostatnio znalazłam dość interesujące anime: Boku dake ga Inai Machi. Ale niektórzy z Hayate już bez wskazywania palcami (Wy, którzy to czytacie, wiecie, że to o was) zdradzili mi, że całe anime jest super oprócz beznadziejnego zakończenia. No i tak od dłuższego czasu stoje na trzecim odcinku i nie umiem się zabrać za następny.

     Także narazie pozostaje jedynie na czytaniu Eterni, którą obecnie edytuje. Więc troszkę o niej pogadam, bo ostatnio pojawił się motyw Shizel (czytam Eternie od 8 tomu dopiero, więc może pojawiła się wcześniej - nie wiem xD), która być może - w jakiś sposób - pojawi się w kolejnych rozdziałach - na co szczerze liczę. Dlatego z niecierpliwości zaczełam szukać kolejnych rozdziałów na angielskich stronach i jedyno co znalazłam to kilka pajenczyn. Tak, Eternia przez Anglików została porzucona dość dawno, więc zakończenie całej przygody naszych bohaterów poznam jedynie na Hayate. ;/

     Ale na szczęście mogę polecić wam inny tytuł, który przeczytałam z pół roku temu: Stalker.

     Cała manga, która jest Webcomic'iem (czyli jak duża ich ilość jest w kolorze) ma w sobie dość wciągającą fabułę, która sprawiła, że wszystkie 38 chapterów przeczytałam jednego dnia. :D I nie żałuję! A na czym ona polega? Już mówię.

     Mamy głównego bohatera, który - niestety - jest dość oszpecony, co powoduje jego chowanie się przed całym światem. Tak, praktycznie nie wychodzi z domu kryjąc się w cieniu własnego cierpienia i samotności. Ale co on tam takiego robi? No loli to nie ogląda. xD Bo wybrał sobie dość ambitne zajęcie jakim jest podglądanie (przez kamerki w jej domu) pewnej pięknej pani domu - szczęśliwej mężatki i matki uroczej dziewczynki. :) No i nie ukrywajmy ma lekką słabość do niej. Wszystko się komplikuje, kiedy pewnego dnia spod jej domu (o ile dobrze pamiętam) zostaje porwana jej córka, czego świadkiem jest nasz bohater. I tak, postanawia odnaleźć porywacza na własną rękę nim będzie za późno.

     Cóż mnie ta manga bardzo wciągneła, bo nie ukrywam mam słabość do kryminałów i tytułów tym podobnych, zawierających jakaś tajemnicę lub zagadkę, którą musimy odkryć. Ale mimo wszystko mam jakiś gust, więc nie zadowalam się byle czym, okeeeeej? NO!

     Dobra zmykam, bo pewnie i tak niewiele z was dotrwało do tego akapitu. Jak kiedyś jeszcze będzie potrzebna ofiara aktualki to być może o mnie usłyszycie. Bez odbioru. Lust :)

     Btw. Czy was też google tak trolują, jak mnie ostatnio kiedy szukałam jakiegoś dobrego filmu o rekinach, a nie chciałam znowu oglądać "Szczęki"?


aktualka popełniona w niedzielę, 13 maja 2018 roku, o godzinie 22:57:09 przez Lust   ||   skomentuj (11)


Wiadomości Hayate #1 - niedziela - 6 maja 2018

     Siedzę tu i rozpaczam... Muszę do łazienki, a podłoga jeszcze mokra i świeżo wypastowana. T^T
     ... i tak oto utknąłem z największym problemem. Samotnie w pokoju.

     Ale nie o tym miałem dziś pisać, dziś napiszę recenzję anime. Jako że to pierwsza (a może druga?) recenzja, to zacznę od czegoś nowego i na czasie. :)

     Albo nie, znowu mi się nie chce - pomysł był już dawno, tylko co tydzień nie mam weny. ._.

     Ale za to powiem wam nowinkę z grupy... Dotarły do nas rawy do Kekkonshite i Princess Lucjana. Potem okazało się, że niepotrzebnie kupiliśmy 3 tom kekkonshite, a drugi tom był dostępny w wersji digital. więc kupiłem raz jeszcze. Tak więc zmarnowaliśmy nieco pieniędzy (za pierwszym razem kupowaliśmy we troje - ja, Al Pachinko i Junsu), ale za to Lucjan jest nam potrzebny! Go nigdzie nie ma w wersji digital, a więc po skanowaniu przez Marca będzie można ruszyć (właściwie to już zeskanowana jest duża część i Mino może edytować).

     A~ I Marcu załatwił też angielskie wydanie Seikon no Blacksmith, więc możemy to w dociągnąć do końca! Postaramy się robić to raz na tydzień, tak samo jak Ai Yori Aoshi (będzie co tydzień, o ile tłumaczka nie zawiedzie, ale ja w nią wierzę~). No i tak mamy 2 serie, które powinny być co tydzień. Chcieliśmy jeszcze Lucky Stara, ale tam tłumacz i korektor chcą bronić je krzesłem, aby tylko nie robić i nie dać komuś innemu. :V

     Koniec dzisiejszego wydania wiadomości Hayate. Kiedyś jeszcze zarzucę wam jakimś info o tym, co dzieje się w grupie.
aktualka popełniona w niedzielę, 6 maja 2018 roku, o godzinie 16:47:30 przez Hipka   ||   skomentuj (6)


Choroba nie wybiera - niedziela - 29 kwietnia 2018

     To już mój drugi pod rząd news, a wcześniej sami się do pisania zgłaszali. Ale to w sumie lepiej! Mam dziś tyle do wyżalenia się...

     Ogólnie to do środy leżałem w łóżku, a potem wcale nie było lepiej. Gorączka, bóle mięśni, kaszel i te pieczenie w gardle... A, no i cieknący nos! >_>

     Myślałem, że umieram, jednocześnie zastanawiając się czy tak nie byłoby łatwiej. Może to rozwiązałoby część problemów, ale jakby tak sobie umrzeć to skąd się dowiem, jak skończył się One Piece? :(

     Czwartek był już nieco lepszym dniem, dałem radę siedzieć wiele godzin przy komputerze. Wbijałem poziomy i niszczyłem wrogów. No i nie wiem co się działo od piątku do teraz. W sumie to dalej nie do końca wiem co się dzieje, od 17tej piszę tego newsa. Może nawet od 16tej? Nie wiem. Kręci mi się w głowie, muszę pograć. ._.

     A jutro do lekarza!
aktualka popełniona w niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku, o godzinie 20:24:25 przez Hipka   ||   skomentuj (10)


Aktualka o(koło) północy - niedziela - 22 kwietnia 2018

     Dzisiejsza aktualka jest mega późno i w ogóle napisana bezsensu, ale liczę, że mi wybaczycie, bo jutro mam urodziny!

     O boziu, ależ ja już stary jestem. A dalej oglądam bajki i mało czytuję normalnych książek. No i nie założyłem rodziny, nie mam dzieci, ani nic. Nawet drzewa - te w ogródku nie moje.

     Jak już o dzieciach mowa, to prawie wszyscy moi starzy znajomi są już albo po ślubie, albo w wielodzietnej rodzinie. Może jednak mam szczęście, że nikt mi nie truje, bo kobiety bywają straszne i w ogóle bez sensu - prawie jak ten news. Haha.

     A co do rzeczy bez sensu, to dalej jestem na diecie i muszę jeść tabletki. Teraz jem aż 4 różne tabletki codziennie. Tragedia, naprawdę. Jeszcze niektóre trzeba po jedzeniu, a po niektórych nie można w ogóle jeść przez 30 minut. Kto to wymyślił! =_=

     No nic, lećcie czytać.

aktualka popełniona w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku, o godzinie 23:36:58 przez Hipka   ||   skomentuj (19)