Ostatnio na forum:

>> Pyrkon 2018 (30)
>> <3 Mega Anime Ava [...] (99)
>> Wybór kredytu - czym [...] (6)
>> Matlak (8)
>> Nowości wydawnicze [...] (375)
>> Luźne rozmowy na tem [...] (33)
>> Analiza matematyczna [...] (5)
>> Jak się nauczyć japo [...] (66)
>> Przyciemnianie włosó [...] (3)
>> Jakie to anime (wers [...] (627)Wszystkich odwiedzin: 3162216
Odwiedzin dziś: 353

Discord
Pierwszy news w Marcu - 18 marca 2018

Witajcie!

     Z tej strony Marcu. Podobnie jak Miguel de Cervantes w swojej przedmowie do Don Kichota nie chciałbym was zanudzać, więc poruszę temat, który dotyczy wszystkich.

     Tematem będą zainteresowania. Osoby "działające" w Hayate z pewnością zauważyły moją aktywność. Częstym pytaniem u osób, które się ledwo poznało jest pytanie o to co robi się w czasie, poza pracą. Jeszcze parę miesięcy temu przed samym sobą nie potrafiłem przyznać, że mogę zaliczyć jako hobby edycję. Osoby, z którymi mam styczność często mi powtarzają "jesteś pracoholikiem", "żyjesz pracą", "wróć do Archa" i wiele tym podobnych. Nie chodzi tu wyłącznie o środowisko grupy. Niestety mam taką przypadłość, że jak już coś opanuję w jakimś stopniu, to trudno mi jest powstrzymać się od nie używania swoich umiejętności do pomocy innym. Sama edycja to trochę za mało.

     Ostatnio wzięła mnie chęć na słuchanie seriali podczas edycji, oglądaniem tego się nazwać nie da. Jakoś szczególnie przemawiają do mnie stare seriale, które kojarzę z dzieciństwa, a których nigdy nie miałem okazji obejrzeć (z różnych powodów) od początku do końca lub zwyczajnie nie pamiętam o co w nich chodziło i jedyne co wiem o nich to to, że gdzieś tam coś takiego było i posiadam mgliste wspomnienia o nich. I tak oto, porozpoczynałem "Przystanek Alaska", "Miasteczko Twin Peaks", "Muminki" ( mam zamiar obejrzeć), "Star Trek" i wiele innych. Obecnie jestem na etapie oglądania Star Treka. Z ciekawości chcąc zrozumieć jego fenomen. Fascynaci ST mają swoje konwenty, cosplaye, gadżety... brzmi znajomo? Historie nie zawsze kończą się happy endem, często pozostają nie wyjaśnione. Bohaterowie spotykają się z nieznanym. Do tej pory wszystko co widziałem było kręcone w latach 66-69, czyli 50 lat temu. Rasa klingonów wyglądała w tych sezonach jak zwykli ludzie, bez makijażu, nawet bez doklejanych wąsów. Osobiście przepadam za odcinkami, w których wątkiem głównym są istoty transcendentne. Istoty, które były niegdyś jak my z krwi i kości, a teraz pozostała po nich świadomość kryjąca się w maszynie lub obiekcie, a może są unoszącą się w przestrzeni energią. Jeszcze ciekawiej prezentuje się sytuacja, gdy taka istota posiada uczucia. Proszę sobie wyobrazić, że żyjecie wiecznie i posiadacie uczucia, niestety, jesteście samiutcy jak palec w całym wszechświecie. Przykra sytuacja ma miejsce, bo zakładając, że uczucia u takiej istoty działają identycznie jak u żywej, w końcu doprowadziły by do depresji, która mogła by się ciągnąć po kres wszystkiego, więc dosyć długo. Życie wieczne staje się udręką. Jeśli nawet znajdziesz już żywą duszę to będzie istota całkiem odmienna od ciebie, nie będzie w stanie ciebie zrozumieć albo będzie zbyt prymitywną formą życia by przyjąć do wiadomości istnienie nas samych i będzie drżeć przed nami. Z tego powodu ciekawi mnie zachowanie takich stworzeń. No dobrze, a co jeśli żyjemy wiecznie i mamy kompana. W odcinkach ST istoty wieczne (lub bardzo stare) z nudów zajmowały się z zazwyczaj rozrywką. Wykorzystywały swoje ponadprzeciętne zdolności prędzej do niszczenia niż do tworzenia, często do rywalizacji między sobą. To nie do końca pasuje mi do profilu takiej istoty, ale kto wie jak by to wyglądało w rzeczywistośći. Nie starzeć się, patrzeć jak wszystko wokół nas się zmienia. Jak wszystko umiera i rodzi się ponownie. Czy to na prawdę jest marzenie, coś czego można by pragnąć?

     A teraz zejdźmy spowrotem na ziemię.

     Tak się składa, że dopiero niedawno zdałem sobie sprawę ze stanu mangi Mugen no Ryvius. Brakowało kilku rozdziałów by ją zakończyć. W takich wypadkach mówię "nie no... tak nie może być, to musi się zmienić". Bardzo sprężyłem się w sobie (a wielokrotnie przyznaję się, że nie potrafię pracować szybko, jedynie wytrwale) i przy odgłosach Star Treka powstawały ostatnie rozdziały tej mangi, której de facto wydarzenia również odbywają się w kosmosie. Mam nadzieję, że jest tam ktoś w próżni kto czekał lub czeka na ostatnie rozdziały.

     Przy okazji wyjdzie wiele innych tytułów. Jak grupa dowiedziała się, że następna aktualka będzie przesunięta, nagle wszyscy jak za dotknięciem magicznej różdżki budzą się, forum ożywia się, co chwilę widać nowe posty z postępem prac – innymi słowy serce rośnie. Na samym Mugen no Ryvius nie zakonczę udziału w tej aktualce. Jest kilka tytułów, do których lubię wracać, ale obiecywać nie mogę czy wyjdą, bo z różnych powodów stoją.

     W tym miejscu chciłbym prosić was o pomoc. Jeśli czujecie się na siłach, macie zbyt dużo czasu wolnego i posiadacie którąś z umiejętności potrzebnych do skanlacji, bardzo was wszystkich zapraszam do zdawania testów do nas. W zamian za ciężką pracę dostaniecie od nas jeszcze więcej pracy... Mamy tu świeżych edytorów, ale nie wiadomo czy dotrwają do swojego pierwszego rozdziału. Jak zwykle co jakiś czas na forum się przypominam, że chętnie pomożemy z testem, a także po tym jak już ktoś nowy należy do grupy. Nie gryziemy, praktycznie cały czas ktoś siedzi na naszym Discordzie, można z nami rozmawiać lub pisać jeśli ktoś się wstydzi. Mi osobiście by się przydał tłumacz do R.E.C., bo głównie przez to on stoi. Robię inne mangi, które mogłyby w najbliższym czasie zostać ukończone i takie, co od dawna nie były ruszane. Przyznam się, że tylko kilku tytułów się trzymam, ale zawsze coś do przodu idzie. Jak do tej pory udało mi się ukończyć 6 mang, z czego dwie zrobiłem od początku do końca – były krótkie i jeden oneshot na święta. Niebawem będzie rok od dołączenia do grupy i nie zgłosiłem własnego projektu, a to się raczej nie zmieni. Wolałbym pokończyć projekty, niż zaczynać kolejne. Dziwi wiele osób ten fakt, ale do czasu dołączenia do Hayate nie czytałem mang, wolałem oglądać anime. Używam czasu przeszłego, bo odkąd edytuję nie mam czasu na oglądanie.

     Chciałbym również przypomnieć, że dawno nie mieliśmy sesji RPG na Discordzie i wiadome osoby mają się zgłosić do naszego GM'a.

     Długo szukałem jakiegoś gif'a, bo ponoć jest mile widziany. Szukałem wolkańskiego powitania w anime albo mandze, niestety bezskutecznie.

     Na sam koniec użyję powiedzonka mojej babci:

To wszystko, to jest nic.aktualka popełniona w niedzielę, 18 marca 2018 roku, o godzinie 21:32:43 przez Marcu   ||   skomentuj (18)